Turun yliopiston kuoro

Kutsu yhdistyksen ylimääräiseen kokoukseen 20.4.

Hei kuorolaiset!

Tervetuloa yhdistyksen ylimääräiseen kokoukseen torstaina 20.4. klo 21. Pidämme kokouksen AAVA-salissa laitosrakennus Arcanumilla. Ylimääräisessä kokouksessa käsitellään uuden taiteellisen johtajan valinta sekä päätetään hallituksen ehdottamista sääntömuutoksista. Hallituksen sääntömuutosehdotukset on kirjattu esityslistaan ja listattu pääpiirteittäin alle:

1. Muotoilumuutos kohtaan 1. Jäsenet.
2. Kohtaan 5. Hallitus lisäys hallituksen jäsenmäärään liittyen.
3. Kohtaan 7. Tilit lisäys taloudenhoitajan varahenkilön tilinkäyttöoikeuksista.
4. Kohdassa 7. Tilit sana tilintarkastaja korvataan toiminnantarkastajalla.

Yhdistyksen sääntöjen mukaan kokouskutsu on toimitettava jäsenistölle sähköpostitse ja julkaistava kuoron verkkosivuilla viimeistään viikkoa ennen kokousta. Muistattehan, että yhdistyksen kokouksissa äänioikeus on vain jäsenillä. Kokouksen esityslista liitteenä .Turun yliopiston kuoro ry:n hallituksen puolesta

Susanna Suoranta,
hallituksen varapuheenjohtaja

Turun yliopiston kuoro ry
Rehtorinpellonkatu 4 B, 2. krs
20500 Turku
Y-tunnus: 1052300-8
sposti: hallitus@yliopistonkuoro.fi