Turun yliopiston kuoro

Kutsu yhdistyksen kevätkokoukseen

Hei kuorolaiset (in English below)

Tervetuloa yhdistyksen sääntömääräiseen kevätkokoukseen torstaina 16.3. klo 19.30. Pidämme kokouksen ravintola Proffan kellarin kabineteissa. Kevätkokouksessa käsitellään edellisen vuoden toimintakertomus ja tilinpäätös, kuullaan toiminnantarkastajien lausunto sekä päätetään vuoden 2022 toimijoiden vastuuvapaudesta. Lisäksi kokouksessa tullaan päättämään kuorolaisten ehdottamista sääntömuutoksista kuoron sääntöihin. Sääntömuutoksia on voinut ehdottaa kevään aikana, ja niitä on tullut yhteensä 5 kappaletta. Sääntömuutosehdotukset on kirjattu esityslistaan.

Liitteenä tästä viestistä löydätte toimintakertomuksen, vuoden 2022 tilinpäätöksen (tuloslaskelma ja tase) sekä toiminnantarkastajien tekemän toiminnantarkastuskertomuksen. Kaikkia asiakirjoja tullaan käsittelemään kokouksessa.

Yhdistyksen sääntöjen mukaan kokouskutsu on toimitettava jäsenistölle sähköpostitse ja julkaistava kuoron verkkosivuilla viimeistään viikkoa ennen kokousta. Muistattehan, että yhdistyksen kokouksissa äänioikeus on vain jäsenillä (joten muista maksaa kevään jäsenmaksusi, tai ole yhteydessä taloudenhoitajaan).

Turun yliopiston kuoro ry:n hallituksen puolesta

Maikki Paajanen

hallituksen puheenjohtaja

---

Hello singers

Welcome to the choirs Spring General Meeting!

The meeting will be held on Thursday 16th March starting at 7:30 pm at Proffan Kellari.

The Spring General Meeting is held annually in order to present detailed information about choir's performance and to deal with matters such as viewing the previous year’s income statement and balance sheet, appointing new working committees, approving documents, etc. The meeting will also discharge the previous board from legal liability if the association sees it fit.

This meeting will be held in Finnish. However, you can be in touch with the board or your section leader in case you wish help with translation.

The invitation to the General Meeting accompanied with the relevant documents needs to be sent latest a week before the meeting to all members of the association.

NOTE: only members of the choir can vote on matters during the meeting.

On behalf of the Administrative Board,

Maikki Paajanen Chair of the administrative board

Turun yliopiston kuoro ry
Rehtorinpellonkatu 4 B, 2. krs
20500 Turku
Y-tunnus: 1052300-8
sposti: hallitus@yliopistonkuoro.fi