Turun yliopiston kuoro

Kutsu syyskokoukseen 16.11.2023

Arvoisa laulaja,

Tervetuloa Turun yliopiston kuoro ry:n sääntömääräiseen syyskokoukseen 16.11.2023 klo 19.30 Arcanumin AAVA-saliin.

Syyskokouksessa esitellään talousarvio ja toimintasuunnitelma vuodelle 2024. Pyydän teitä käymään ne läpi itsenäisesti ennen kokousta, emme tule esittelemään niitä yksityiskohtaisesti. Lisäksi kokouksessa tullaan valitsemaan yhdistyksen hallitus, raati ja muut toimihenkilöt. Pestikiinnostuksesta voi edelleen ilmoittaa etukäteen täällä https://docs.google.com/forms/d/1qju4HuE7ZAR4Cp1nQuuOjQGaVQW4AQwWqxtQwVFHO3U/edit tai suoraan minulle.

Kokouskutsu julkaistaan myös kuoron nettisivuilla. Yhdistyksen sääntöjen mukaan kokouskutsu on toimitettava jäsenistölle sähköpostitse ja julkaistava kuoron verkkosivuilla viimeistään viikkoa ennen kokousta. Yhdistyksen kokouksissa äänioikeus on vain jäsenillä.

Viestin liitteet: syyskokouksen esityslista, talousarvio vuodelle 2024, toimintasuunnitelma vuodelle 2024, pestiesittelyt.

Turun yliopiston kuoron hallituksen puolesta

Maikki Paajanen

Puheenjohtaja

p. 040 0379873

// IN ENGLISH

Hello singer,

I hereby invite you to Turun yliopiston kuoro ry’s Autumn General Meeting. It is held on Thursday 16.11.2023 at 19.30 in AAVA at Arcanum. The meeting will be held entirely in Finnish. If you wish to attend and want help with translations, please contact your section leader.

The Autumn General Meeting is held annually to present detailed information about choir's plans and budget for the following year. We will also decide on next year’s administrative board and artistic board.

The invitation to the General Meeting accompanied with the relevant documents needs to be sent latest a week before the meeting to all members of the association. Only members of the choir can vote on matters during the meeting.

On behalf of the administrative board

Maikki Paajanen

Chair

p. +358 40 0379873

Turun yliopiston kuoro ry
Rehtorinpellonkatu 4 B, 2. krs
20500 Turku
Y-tunnus: 1052300-8
sposti: hallitus@yliopistonkuoro.fi